توجه به اشتغال و وضعیت بازنشستگان در بودجه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توجه به اشتغال و وضعیت بازنشستگان به شایستگی در لایحه بودجه سال 97 کل کشور لحاظ شده است.
خبرگزاری ایرنا: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: توجه به اشتغال و وضعیت بازنشستگان به شایستگی در لایحه بودجه سال 97 کل کشور لحاظ شده است.

علیرضا رحیمی شفافیت را یکی از ویژگی های لایحه بودجه سال 97 کل کشور دانست وگفت: ما خوشحال هستیم رسانه ها در ابتدا در جریان لایحه بودجه سال 97 کل کشور قرار گرفتند، این اطلاع رسانی به مردم گامی به جلو بود و قدمی مثبت ارزیابی می شود.
 
وی افزود: نگاه انتقادی که مردم به لایحه دارند را به فال نیک می گیریم، زیرا نشان می دهد امروز فضایی وجود دارد که نخبگان، کارشناسان و همه مردم می توانند اظهار نظر کنند، فضای مجازی هم امکانی ایجاد کرده که صداها شنیده شود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: محوریت اشتغال در همه بخش های دولت و همه فصل های بودجه به پررنگی لحاظ شده است، در این زمینه کارشناسان مرکز پژوهش ها و کمیسیون های تخصصی نظرات اصلاحی بدهند که لایحه بودجه پخته تر شود گامی به جلو است،ما به این موضوع خوشبین هستیم.
 
رحیمی اظهار امیدواری کرد: سال 97 سال، گشایش در حوزه تقویت آمار اشتغال و کاهش آمار بیکاری باشد.
 
وی تاکید کرد: محور بعدی که باید در لایحه بودجه به آن توجه شود، مقابله با فقر است، باید به مناطق محروم و حاشیه نشین شهرها و اقشار آسیب پذیر که زیر مجموعه کمیته امداد نیستند و نیاز معیشتی دارند توجه ویژه کنیم.
 
این عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس گفت: رسیدگی به وضعیت بازنشستگان، عدم تبعیض در پرداخت ها، رسیدگی به وضعیت فارق التحصیلان بیکار و اشتغال روستاییان به خوبی در لایحه بودجه سال 97 کل کشور لحاظ شده است و ما در این راستا انتظار داریم که کمیسیون تلفیق مجلس با کار کارشناسی دقیق کار دولت را تکمیل کند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را 19 آذر به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم جهت بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
 
رییس جمهوری در زمان تقدیم لایحه بودجه سال آینده اظهارداشت: اگر بخواهم بودجه سال آینده را در یک جمله خلاصه کنم این است که بودجه سال 97 بودجه ای برمبنای اشتغال فراگیر و برمبنای رفع فقر و ایجاد عدالت است، همچنین سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آینده 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است.
 
در لایحه بودجه سال آینده، منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، افزون بر چهار میلیون و 249 هزار میلیارد ریال است.
 
بودجه عمومی نیز شامل دو بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت می شود.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی