۲۰هزار سهامداری که دیروز ۳برابر زیان پلاسکو ضرر کردند

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: زیانی که سهامداران بانک ملت متضرر شدند رقمی معادل ۳هزار میلیارد تومان است که دو تا سه برابر خسارت کسبه پلاسکو است.
به گزارش مشرق، محمدرضا صادقی مقدم استاد دانشگاه و کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه زیانی که سهامداران بانک ملت متضرر شدند رقمی معادل 3 هزار میلیارد تومان است، گفت: اگر نمی‌توانیم آن را از نظر انسانی با فاجعه ساختمان پلاسکو مقایسه کنیم اما بیشترین خسارتی که برآورد شد برای این حادثه حدود 1200 تا 1600 میلیارد تومان است بنابراین 3 برابر این فاجعه خسارت زده است.

وی ادامه داد: اگر 600 کسبه از این موضوع متضرر شدند بالغ بر 20 هزار نفر از سهامداران بانک ملت به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم از موضوع کاهش قیمت سهام این بانک متضرر شدند.

صادقی مقدم گفت: سهامداران بانک ملت جزو ریسک‌گریزترین سهامداران بازار سرمایه هستند یعنی افرادی که می‌خواستند کمترین خطر را کنند سهم بانک‌ها را خریدند.

وی افزود: بانک علاوه بر سازمان بورس یک نهاد ناظر دیگر به‌نام بانک مرکزی دارد و سازمان حسابرسی هم وجود دارد اما هر سه نهاد ناظر تأیید کردند اما هر سه مسئولیت را قبول نمی‌کنند.

صادقی مقدم با بیان اینکه بانک‌ها برای پرداخت سود سپرده بیشتر به سپرده گذاران دست در جیب سهامداران کرده‌اند، گفت: در حالی که رکن بانکداری اسلامی این است که حقوق همه ذی‌نفعان از جمله سهامداران بانکی رعایت شود.

وی درباره نمادهای بسته برخی بانک‌ها گفت: وضعیت بقیه بانک‌ها مناسب‌تر از بانک ملت نیست و دو بانک دیگر حتی پیش‌بینی زیان کرده‌اند.


بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: مشرق نیوز

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی