توضیحات وزیر کشاورزی درباره نحوه تامین میوه شب عید

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ذخیره‌سازی و تامین میوه برای عید، برنامه عادی و طبیعی دولت است که براساس مصوبات تنظیم بازار انجام می‌شود.
به گزارش مشرق، محمود حجتی ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تولید مرکبات امسال به حدی افزایش یافته بود که ما حتی به فکر صادرات بودیم ولی طوفان شمال برنامه‌ریزی ما را تغییر داد.
 
وی افزود: در پرداخت خسارت به کشاورزان شمال به علت کمبود منابع تاخیر شده است و با سازمان برنامه و بودجه در حال رایزنی در این باره هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تامین مرکبات شب عید هم با توجه به خسارات وارد شده به باغات شمال گفت: فقط نیمی از مرکبات کشور در شمال تولید می‌شود و نیم دیگر که در جنوب تولید می‌شود کمبود را جبران خواهد کرد.

حجتی از پیش‌بینی تدابیر لازم برای تامین میوه شب عید خبر داد گفت: ذخیره سازی و تامین میوه برای عید، برنامه عادی و طبیعی دولت است که براساس مصوبات تنظیم بازار انجام می‌شود، دستگاه های ذیربط به ویژه سازمان تعاون روستایی خریدهای خود را انجام داده و در حال توزیع در مناطق مختلف است.

وی با ابراز امیدواری به اینکه تامین میوه شب عید مطلوب خواهد بود، افزود: امسال تولید به ویژه در مرکبات بیش از حد نیاز هم بود حتی پیش بینی کرده بودیم بخشی را صادر کنیم اما بر اثر سرما حدود 300 هزار تا 400 هزار تن از پرتقال شمال آسیب دید. آنچه از محصولات شمال باقی مانده بازهم منابع خوبی است و باید توجه داشت که نیمی از پرتقال ما در شمال و نیم دیگر در جنوب تولید می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی درباره پرداخت خسارت به کشاورزان شمال افزود: مصوبات خوبی را در این زمینه برای استان های شمالی به ویژه استان های گلستان و مازندران داشتیم و اقدامات اجرایی هم در این زمینه برای جمع آوری و بهره برداری کیوی ها و پرتقال های آسیب دیده از سرما برای آبگیری ادامه دارد.

حجتی تصریح کرد: با توجه به محدودیت هایی که در پرداخت منابع و مصارف وجود دارد، پرداخت خسارت به کشاورزان هم مقداری با تاخیر روبرو شده است. پیگیری ها در این زمینه ادامه دارد، امیدواریم سازمان برنامه و بودجه بتواند تعهداتی را که به تصویب دولت رسیده است، پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: این جبران خسارت از طریق تسهیلات ارزان قیمت و تبدیل تسهیلات بود و قرار بود تا حدود 30 میلیارد تومان به صورت بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شود. به عنوان عضوی از هیات دولت بابت تاخیر در پرداخت خسارات کشاورزان عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم سازمان برنامه و بودجه علی‌رغم مشکلاتی که دارد این منابع را تامین کند.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: مشرق نیوز

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی