قیمت نفت افزایش یافت

در حالی که با فرا رسیدن سال نوی چینی بسیاری از بازارهای آسیایی به تعطیلات رفته اند قیمت نفت امروز همزمان با افت ارزش دلار به نزدیکی پایین ترین رقم ۳ سال گذشته، شاهد افزایش بود.
خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه مارس، امروز با 16 سنت معادل 0.3 درصد افزایش به 61 دلار و 50 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا دیروز هم 74 سنت افزایش یافته بود. پس از افت حدودا 10 درصدی در هفته قبل، نفت خام آمریکا در هفته جاری حدود 4 درصد رشد قیمت داشته است.

قیمت نفت برنت نیز پس از کاهش 3 سنتی در جلسه قبل امروز 26 سنت، معادل 0.4 درصد رشد داشت و به 64 دلار و 59 سنت رسید. قیمت نفت برنت پس از کاهش بیش از 8 درصدی هفته گذشته، در هفته جاری حدود 3 درصد افزایش داشته است.

تومومیچی آکوتا، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی یو اف جی در توکیو گفت: «تقویت مجدد شاخص ها در بازارهای بورس جهان و تضعیف ارزش دلار موجب افزایش قیمت نفت شده است، اما به دلیل پیش بینی افزایش تولید نفت آمریکا، این افزایش چندان قابل توجه نیست...به دلیل تعطیلات در آسیا، بازار سوت و کور است.»

ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز به نزدیکی پایین ترین رقم 3 سال گذشته رسید. تضعیف ارزش دلار موجب افزایش قیمت نفت و سایر کالاهای ارزش گذاری شده به ارز آمریکا می شود.

در همین حال، سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات گفت، تولید کنندگان نفت به رهبری عربستان و روسیه قصد دارند پیش نویس موافقتنامه ای در زمینه یک اتحاد بلندمدت را تا پایان امسال تهیه کنند. این اقدام در شرایطی صورت می گیرد که تقاضا برای نفت در آسیا رو به افزایش است.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی