آخرین وضعیت قیمت مرغ در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به افزایش قیمت مرغ نسبت به هفته گذشته گفت: بیماری آنفولانزای مرغی باعث معدوم شدن تعداد زیادی از مرغ‌های تخم گذار شده که این امر بروی قیمت تخم مرغ تاثیرگذار بوده و کاهش عرضه باعث افزایش 700 تومانی قیمت مرغ شده است.
به گزارش مشرق، مهدی یوسف‌خانی در خصوص تغییرات قیمت مرغ در هفته جاری اظهار کرد: هرکیلو مرغ در واحد های صنفی با قیمت 7 هزار و 550 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد که نسبت به اواسط هفته گذشته با افزایش 700 تومانی همراه بوده است.
 
وی در توضیح دلیل این افزایش قیمت گفت: میزان عرضه مرغ از سوی مرغداری ها با کاهش همراه بوده که همین امر باعث رشد 700 تومانی قیمت مرغ شده است.
 
یوسف خانی افزود: در حال حاضر میزان تقاضا مرغ نسبت به عرضه بسیار بالاتر است و با افزایش عرضه مرغ قیمت‌ها تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص قیمت اجزای مرغ در بازار تصریح کرد: قیمت هرکیلو ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ، ران مرغ با کمر هرکیلو 6 هزار و 200 تومان، سینه بدون کتف 13 هزار تومان و هرکیلو سینه با کتف 12 هزار تومان در واحدهای صنفی عرضه می‌شود.
 
یوسف خانی با اشاره به مهار شدن آنفولانزا مرغی در بسیاری از شهرها خاطرنشان کرد: برخی از شهرستانهای استان تهران از جمله ملارد و شهرهای خراسان، قم و مازندران گرفتار بیماری آنفولانزا مرغی هستند که به طور جدی این بیماری از سوی مسئولین در حال مهار شدن است.
 
وی افزود: بیماری آنفولانزا مرغی باعث معدوم شدن تعداد بالایی از مرغ‌های تخم گذار کشور شده است که همین امر باعث افزایش قیمت تخم مرغ در بازار شده و هرکیلو با افزایش 800 تومانی به قیمت 5 هزار و 300 تومان رسیده است.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به تشدید بیماری آنفولانزا در فصل سرما اظهار کرد: خوشبختانه بیماری آنفولانزای مرغی بروی انسان تاثیری ندارد و تنها باعث معدوم شدن تعداد بالایی از مرغ‌های تخم‌گذار شده و این امر در فصل سرما شدت گرفته است.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: مشرق نیوز

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی