اوج گیری دوباره قیمت گوشت قرمز در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی دلیل افزایش هزار تومانی قیمت گوشت قرمز نسبت به هفته گذشته را کمبود دام در بازار و محدودیت در واردات آن دانست.
به گزارش مشرق، علی اصغر ملکی با اعلام افزایش 500 تا هزار تومانی قیمت گوشت نسبت به هفته گذشته اظهار کرد: باتوجه به نزدیکی به ایام پایانی سال و افزایش تقاضا برای خرید انواع گوشت، در پی کمبود دام در میادین، قیمت‌ها تا حدودی افزایش داشته است.
 
وی افزود: با این افزایش قیمت هرکیلو گوشت گوسفندی با قیمت 35 هزار و 500 تومان تا 36 هزار و 500 تومان به واحدهای صنفی عرضه می‌شود و هرکیلو شقه بدون دنبه با قیمت 39 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در توضیح دلیل افزایش دوباره قیمت گوشت قرمز در بازار گفت: باتوجه به افزایش تقاضا و کمبود دام در میادین هنوز واردات گوشت گرم به کشور عملیاتی نشده و مشکل نوسان قیمت ادامه دار شده است.
 
ملکی با بیان اینکه عملیاتی شدن واردات گوشت قرمز نیاز به برنامه‌ریزی و کمک مسئولان دارد خاطرنشان کرد: درحال حاضر که تقاضا برای خرید گوشت افزایش پیدا کرده و با نزدیک شدن به سال جدید بیشتر می‌شود، وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار باید دست به کار شوند تا تامین مایحتاج مردم با مشکل مواجه نشود.
 
وی افزود: واردات گوشت از کشورهای دیگر باید به صورت هوایی صورت گیرد و اجرای این مهم در گرو تامین ارز آن است.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی در خصوص تمهیدات امور پشتیبانی دام در جهت تنظیم بازار گفت: در آستانه نوروز سازمان امور پشتیبانی دام از ذخایر خود در جهت تامین گوشت مصرفی خانوار، گوشت سرد برزیلی که در اختیار تعاونی‌های مصرف کارکنان قرار می‌دهد، استفاده خواهد کرد که تاحدودی در قیمت‌‌ها تاثیرگذار است.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: مشرق نیوز

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی