جنرال موتورز آمریکا بساطش را جمع کرد

شرکت فرانسوی مالک خودروسازی پژو-سیتروئن، قراردادی را با شرکت جنرال موتورز آمریکا برای خرید واحد تولید اروپای این شرکت امضا کرد.
به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی، شرکت فرانسوی مالک شرکت خودروسازی پژو-سیتروئن، قراردادی را برای خرید واحد تولید خودروی اروپای شرکت جنرال موتورز با این کشور امضا کرده است.

بر همین اساس دو شرکت خودروسازی اپل و وکس‌هال انگلیس از مالکیت جنرال موتورز خارج شده و عملا این شرکت آمریکایی پس از 90 سال از اروپا رخت بر بسته است.

با این قرار داد 2.2 میلارد دلاری شرکت پژو-سیتروئن فرانسه توانست با پشت سر گذاشتن شرکت رنو-نیسان به دومین خودروساز بزرگ اروپا تبدیل شود.

با این اقدام سهم شرکت پژو-سیتروئن از کل بازار اروپا به 16 درصد افزایش خواهد یافت و پس از فولکس واگن دومین خودروساز اروپا خواهد شد.

کارلوس تاوارس، یکی از مقامات ارشد پژو-سیتروئن فرانسه معتقد است که ورود این شرکت به مدیریت اپل و وکس‌هال، بهبود فعالیت این شرکت ها در بازار اروپا را باعث خواهد شد.

شرکت خودروسازی اپل 90 سال است که در مالکیت جنرال موتورز آمریکا قرار دارد و از آنجا که این شرکت آمریکایی نتوانست اوضاع این شرکت را طی سال های گذشته بهبود بخشد تصمیم به فروش آن گرفت.

از سال 2009 تا کنون اپل 9 میلیارد دلار ضرر کرده است.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: مشرق نیوز

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی