خودروسازان ملزم به رعایت حقوق مشتریان هستند

در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ خودروسازان ملزم به انجام اقداماتی از جمله اجرای کامل قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو شده‌اند.
خبرگزاری ایسنا: در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴ خودروسازان ملزم به انجام اقداماتی از جمله اجرای کامل قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو شده‌اند.

ویرایش دوم سند "اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ۱۴۰۴" سال ۱۳۹۳ به تصویب شورای سیاست‌گذاری خودرو رسیده و برای اجرا به خودروسازان ابلاغ شد.

این سند دربرگیرنده راهکارهای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله توسعه کشور در حوزه صنعت خودرو است. در بخشی از این سند خودروسازان ملزم به انجام اقداماتی شده‌اند.

رعایت استانداردهای تولید، ایمنی و عملکردی، استقرار و اجرای سیستم نظارت بر فرایند تولید (COP)، رعایت استانداردهای زیست محیطی مصوب و تهیه و انتشار گزارش‌های ادواری و مقایسه‌ای از عملکرد واقعی با معیارهای مصوب و ابلاغی از جمله این اقدامات است.

تولید خودرو براساس سبد سوخت مصوب دولت برای بازار داخل از دیگر الزامات خودروسازان در این زمینه است. همچنین طبق این سند خودروسازان باید نسبت به اجرای قوانین و مقررات مربوطه از جمله آیین‌نامه قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اقدام کنند.

قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو دربرگیرنده شرایط و ضوابط فروش و خدمات پس از فروش خودرو در ایران برای جلوگیری از نقض حقوق مصرف‌کنندگان از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو است.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی این قانون سال گذشته به تصویب هیات دولت رسیده و از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و واردکنندگان خودرو ابلاغ شد.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی