آمریکا چقدر در کاهش بهای نفت نقش دارد؟

گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی (EIA) در خصوص میزان ذخایر نفتی آمریکا ،منجر به کاهش بهای نفت شد.
خبرآنلاین:  گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی (EIA) در خصوص میزان ذخایر نفتی آمریکا ،منجر به کاهش بهای نفت شد.

مطابق گزارش اداره اطلاعات انرژي آمريكا، بهای نفت وست تكزاس اينترمديت برای نخستین بار از ماه دسامبر به زیر 50دلار در هربشکه رسید و تا سه هفته در این محدوده باقی ماند.

هرچند که اداره اطلاعات انرژی گزارشی مبنی بر ذخیره سازی 8.2 میلیون بشکه نفت ارائه داده است،اما عوامل دیگری نیز عمل كاهش بهاي نفت شده است.

یکی از این عوامل را می توان به آغاز فصل تعمیرات و نگهداری پالایشگاه ها است.در واقع در این موقع از سال میزان مصرف نفت خام پالایشگاه ها کاهش می یابد و نفت انباشته می شود.اما با وجود رکورد بالای ذخیره سازی نفت خام در آمریکا، واردات نفت خام همچنان درحال افزایش است.

 طی هفته گفته شده در ماه مارس که ذخیره سازی بزرگی صورت گرفت، روزانه بصورت متوسط 8.2 میلیون بشکه در روز واردات خام صورت گرفته است.به طوري كه میزان تولید تفریبا با میزان واردات نفت خام یک روز آمریکا برابر بوده است.

البته یکی از دلایل واردات نفت خام آمریکا این است که برای برخی از پالایشگاه های آمریکایی استفاده از نفت سنگین مناسب تر از نفت تولید شده در منطقه باکن و پرمیان است. حتی ممکن است برای پالایشگاه های نزدیک به خلیج مکزیک ،واردات نفت از ونزوئلا و یا سایر تولید کنندگان نفت منطقه ای اقتصادی تر به نظر برسد.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی