قیمت جهانی نفت افزایش یافت

وزرای نفت عربستان و روسیه در بیانیه ای اعلام کردند که کاهش تولیدات به رهبری اوپک از میانه امسال تا مارچ ۲۰۱۸ ادامه خواهد یافت؛این تصمیم موجب شد قیمت نفت در معاملات صبح ۱.۵ درصد رشد کند.
خبرگزاری مهر: وزرای نفت عربستان و روسیه در بیانیه ای اعلام کردند که کاهش تولیدات به رهبری اوپک از میانه امسال تا مارچ ۲۰۱۸ ادامه خواهد یافت؛این تصمیم موجب شد قیمت نفت در معاملات صبح ۱.۵ درصد رشد کند.
 
در ساعت ۰۲:۵۵ به وقت جهانی نفت خام برنت بشکه ای ۵۱.۶۳ دلار شد که نسبت به قیمت بسته شده قبلی ۷۹ سنت یا ۱.۶ درصد افزایش داشت.

همچنین نفت خام تگزاس غربی آمریکا که ۴۸.۶۱ بود ۷۷ سنت یا ۱.۶ درصد رشد داشت.

خلیل الفالح، وزیر نفت عربستان و همتای روسی اش ،الکساندر نواک صبح امروز  در پکن پایتخت چین دیدار کردند و به طور مشترک اعلام کردند که توافق کاهش تولید نفت به منظور تقویت بازار را از میانه امسال تا مارچ ۲۰۱۸ تمدید خواهند کرد.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک که عربستان سعودی هدایت دوره ای آن را به عهده دارد و سایر تولید کنندگان تحت هدایت روسیه سال گذشته توافق کردند تولیدات خود را تا ۱.۸ میلیون بشکه در روز در طول نیمه اول ۲۰۱۷ کاهش دهند.

علیرغم این کاهش تولید، قیمت نفت در ماه های اول ۲۰۱۷  به علت اشباع باقی ماندن بازار خیلی از ۵۰ دلار به ازای هر بشکه بالا تر نرفت که منجر به شکل گیری تصمیم برای تمدید این توافق شد.

روسیه بزرگترین تولید کننده نفت جهان است در حالیکه عربستان سعودی بزرگترین صادر کننده آن است . این دو کشور روی هم رفته حدود ۲۰ میلیون بشکه نفت در روز را کنترل می‌کنند که یک پنجم مصرف کل جهانی است.

در حالیکه روسیه و عربستان سعودی در مورد کاهش تولیدات با هم همکاری می‌کنند هر دو در رقابتی سخت برای این که بزرگترین صادر کننده نفت به چین باشند در تلاش هستند. چین رو به رشد ترین بازار نفت جهان است و به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت را  که در اختیار ایالات متحده است  به چالش می‌کشد.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی