تعجب وزارت اقتصاد از سخنان قالیباف

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد در بیانیه‌ای ضمن ابراز تعجب از سخنان چند روز پیش شهردار تهران در یک برنامه خبری در خصوص اینکه هیچ پرداختی از سوی دولت به آن نهاد نشده است فهرستی از پرداخت‌های انجام شده را منتشر کرد.
پایگاه خبری انتخاب: مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد در بیانیه‌ای ضمن ابراز تعجب از سخنان چند روز پیش شهردار تهران در یک برنامه خبری در خصوص اینکه هیچ پرداختی از سوی دولت به آن نهاد نشده است فهرستی از پرداخت‌های انجام شده را منتشر کرد.

در پی اظهارات شهردار تهران در برنامه خبری شبکه ۵ سیما مبنی بر اینکه دولت یازدهم یک ریال به شهرداری تهران پرداخت نکرده است، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف بابت استمرار ادعاهای خلاف واقع از سوی شهرداری تهران طی سال‌ها و به ویژه ماه‌های اخیر تصریح کرد که طی کمتر از چهار سال از عمر دولت یازدهم بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد ریال پرداختی به شهرداری تهران صورت گرفته است.

در این اطلاعیه آمده است:

بررسی‌های مستند و مستدل ما نشان می‌دهد دولت یازدهم طی کمتر از چهار سال پرداخت‌هایی به میزان بیش از ۱۳ هزار و هفتصد میلیارد تومان، و به طور دقیق ۰۰۰ر۰۰۰ر۱۵۶ر۷۴۵ر۱۳۷ ریال، به شهرداری تهران در سرفصل‌های مختلف از جمله؛ عوارض ارزش افزوده، احداث و تکمیل خطوط مترو، یارانه بلیط حمل و نقل مترو، جرائم راهنمایی و رانندگی، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و کمک‌های فنی و اعتباری بابت جایگزینی وسایل نقلیه فرسوده از جمله تامین و خرید دو هزار واگن، تامین ماشین‌آلات و حمایت‌های مالی و بهبود حمل و نقل داشته است.  

به نظر می‌رسد طی سال‌های اخیر و به ویژه در چند ماه گذشته تکرار ادعاهای بی‌اساس و خلاف واقع مدیریت شهرداری تهران برای افکار عمومی ملال‌آور گردیده است. چراکه پیش از این نیز طی مکاتبات متعدد از شهرداری تهران درخواست شده بود تا اسناد خود مبنی بر طلبکاری از دولت را ارائه و شفاف‌سازی نماید اما متاسفانه تاکنون هیچ پاسخ شفافی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

اکنون انتظار می‌رود مدیریت شهرداری تهران با فاصله گرفتن از فضاهای انتخاباتی از طرح چند باره ادعاهای بی‌اساسی مانند عدم کمک مالی دولت به شهرداری خودداری نماید.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی