شروع به کار 68 هزار و 600 کارورز از امروز

از کل تعداد 386 هزار نفری که در سامانه کارورزی ثبت نام کرده‌اند، 68 هزار و 600 نفر دارای مدارک دانشگاهی و مشمول این طرح می‌شوند که کار خود را از امروز آغاز خواهند کرد.
خبرگزاری میزان: از کل تعداد 386 هزار نفری که در سامانه کارورزی ثبت نام کرده‌اند، 68 هزار و 600 نفر دارای مدارک دانشگاهی و مشمول این طرح می‌شوند که کار خود را از امروز آغاز خواهند کرد.
 
 با توجه به شروع طرح کارورزی از اردیبهشت سال جاری تعداد بسیاری از فارغ‌التحصیلان بیکار در این سامانه ثبت نام کرده‌اند که از میان افراد 69 هزار شغل اولی و فارغ‌التحصیل داشنگاهی از امروز مشغول به کار می‌شوند.

طرح اشتغال کاج بخشی از برنامه اشتغالی دولت است، طرح هایی که برای افزایش مهارت و اشتغال پذیری جوانان (شغل اولی‌ها)، ایجاد فرصت های شغلی مناسب و پایدار جهت رفع مشکل جوانان جویای کار در قالب اجرای دوره مهارت آموزی در محیط واقعی کار، دوره کارورزی و برخی مشوق­های کارفرمایی متناسب با قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه کل کشور در سال­جاری، تحت عنوان کارانه اشتغال جوانان طراحی و تدوین شده است.

به گفته مسئولین از ابتدای شروع این طرح 386 هزار نفر در سامانه کارورزی ثبت نام کرده‌اند که سطح تحصیلات این افراد از ابتدایی تا دکتری را شامل می‌شود و این طرح از چهارشنبه 21 تیر ماه سال جاری استارت می‌خورد.

نکته قابل توجه اینجاست که طرح کارورزی صرفا برای اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از مقطع فوق دیپلم به بالا را شامل می‌شود و از کل تعداد 386 هزار نفری که در سامانه ثبت نام کرده‌اند 68 هزار و 600 نفر دارای مدارک دانشگاهی و مشمول طرح می‌شوند.

براساس گزارش میزان، از امروز حدود 69 هزار نفر فارغ‌التحصیل بیکار شغل اولی از طریق ثبت نام در سامانه کارورزی وارد بازار کار می‌شوند که این تعداد تا به حال در هیچ کاریابی ثبت نام نکرده‌اند و قرار است با این طرح و متناسب با رشته تحصیلی خود کارورزی کرده و ماهیانه 310 هزار تومان کمک هزینه آموزشی دریافت کنند.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی