رفع معطلی 400 کامیون هندوانه صادراتی در مهران

مدیرکل گمرک استان ایلام از رفع مشکل معطلی 400 کامیون حاوی هندوانه صادراتی در مرز مهران خبر داد و گفت: گفت و گوهای متعددی با طرف عراقی داشتیم تا از اجرای قوانین و مقررات لحظه ای خودداری کند.
خبرگزاری ایرنا: مدیرکل گمرک استان ایلام از رفع مشکل معطلی 400 کامیون حاوی هندوانه صادراتی در مرز مهران خبر داد و گفت: گفت و گوهای متعددی با طرف عراقی داشتیم تا از اجرای قوانین و مقررات لحظه ای خودداری کند.

به گزارش پنجشنبه شبکه پیام رسان گمرک جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: با رایزنی مسوولان گمرک و مقام های استانی با طرف عراقی، مشکل معطلی 400 کامیون هندوانه صادراتی در مرز مهران حل شد.

«محسن مصطفایی» درباره دلایل معطلی هندوانه های صادراتی ایران در مرز افزود: با توجه به اینکه قوانین و مقررات گمرکی عراق در مواقعی بدون اطلاع قبلی تغییر می کند. از این رو، صادرکنندگان ایرانی به ویژه صادرکنندگان میوه و مواد غذایی در مرز دچار مشکلاتی می شوند و این موضوع موجب معطلی کالاهای صادراتی ایرانی می شود.

مصطفایی ادامه داد: اکنون این مشکل برطرف شده و تردد کامیون های حامل کالاهای صادراتی در مرز مهران به حالت عادی برگشته است.

وی افزود: مسوولان گمرک عراق در مرز مهران نیز به این مشکلات پی برده و قول داده اند از تکرار اینگونه قوانین و مقررات خودداری کنند.

مدیرکل گمرک استان ایلام افزود: اکنون تشریفات ترخیص کالاهای صادراتی در گمرک مهران در کمتر از یک ساعت انجام می شود و با توجه به رایزنی های مسوولان گمرک و مقام های استانی با طرف عراقی مشکلات در گمرک عراق نیز به طور کامل برطرف شده است و تردد کامیون های حامل کالاهای صادراتی طبق روال عادی انجام می شود.

به گزارش ایرنا، بازار عراق پارسال 6 میلیارد و 111 میلیون دلار ارزش صادراتی داشت و در جایگاه سوم مقاصد صدور کالاهای ایرانی قرار گرفت.

سهم عراق از کل صادرات پارسال ایران، 13.91 درصد بود.

به گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران، مجموع صادرات و واردات ایران در چهارماهه نخست امسال به 29 میلیارد و 272 میلیون دلار رسید که 6 درصد بیشتر از مدت مشابه سال 1395 است.

پارسال مجموع تجارت خارجی ایران 27 میلیارد و 635 میلیون دلار بود.

مجموع صادرات غیر نفتی ایران در این مدت نیز به 13 میلیارد و 459 میلیون دلار رسید.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی