طرح کارورزی با 120 هزار نفر کلید خورد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح کارورزی گفت: طرح کارورزی با واریز منابع مورد نیاز ۱۲۰ هزار نفر روز گذشته شروع شد.
خبرگزاری فارس: علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز  در مراسم آغاز اجرای دو برنامه ملی ایجاد اشتغال اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ما برنامه‌ریزی برای اشتغال است. در حال حاضر جاماندگان دهه شصتی‌ها به دوره کنونی انتقال یافته و در رابطه با اشتغال کسری داریم. البته اشتغال ایجادشده نسبت به شاخص‌های جهانی مناسب بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید سیاست‌های اشتغال متمرکز شود، گفت: سیاست اشتغال در این سال‌ها را دنبال نکرده‌ایم، بلکه سیاست سرمایه‌گذاری بوده است. در حال حاضر حدود 3 میلیون و 300 هزار بیکار داریم و سالانه ورودی بازار کار 1.5 میلیون است و باید رقمی بیش از این ایجاد شود، تا بتوانیم نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقتصادهای بزرگ دنیا هم نمی‌توانند این کار را انجام دهند. باید سیاست‌ مبتنی بر اشتغال دنبال شود.

ربیعی با تأکید بر اینکه سیاست‌های مبتنی بر رشد برای اشتغال دیگر پاسخ‌گو نیست، یادآور شد: امروز یک در صد رشد 100 هزار شغل ایجاد نمی‌کند، هزینه هر شغل در نفت و گاز 10 میلیارد، پتروشیمی 3 میلیارد و صنعت لاستیک 800 میلیون است، بنابراین رشد کلاسیک پاسخگوی اشتغال نیست. در خوش‌بینانه‌ترین حالت سالی 400 هزار شغل در رشد ایجاد می‌شود، بااین‌حال 600 هزار شغل کسری داریم.

وی افزود: برنامه رشد فراگیر عرضه شده که خصلت ضدفقر هم دارد و می‌تواند کسری اشتغال را جبران کند. ظرفیت‌های مغفول در خدمات داریم و با بسته‌های پرکشش 970 هزار شغل ایجاد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه 75 درصد اشتغال در بخش خدمات به‌ویژه بخش مولد آن است،‌تصریح کرد: نیازمند تجدیدنظر در سیاست‌ها هستیم. ذیل تبصره 18 قانون بودجه 500 میلیارد تومان برای اشتغال پیش‌بینی شده اما در کشورهای دیگر یک تا 1.5 درصد GDP را برای مداخله در عرصه اشتغال اختصاص می‌دهند که رقمی بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان می‌شود که چنین منابعی وجود ندارد.

ربیعی از آغاز طرح 120 کارورز از روز گذشته خبر داد و گفت:‌ این طرح با پولی که واریز شده جنبه عملی پیدا کرده است.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی