انعطاف فصلی در بازار اجاره مسکن

با اتمام فصل طلایی جابه‌جایی‌ها در بازار اجاره مسکن، برخی مالکان آپارتمان‌های مسکونی اجاره‌ای در مناطق مختلف شهر تهران قیمت وشرایط اجاره واحدهای خود را تعدیل کردند.
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: با اتمام فصل طلایی جابه‌جایی‌ها در بازار اجاره مسکن، برخی مالکان آپارتمان‌های مسکونی اجاره‌ای در مناطق مختلف شهر تهران قیمت وشرایط اجاره واحدهای خود را تعدیل کردند.

تحقیقات میدانی از بازار اجاره مسکن پایتخت در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین وضعیت قیمت‌های پیشنهادی برای اجاره آپارتمان‌های مسکونی نشان می‌دهد عمده مالکانی که هم‌اکنون حاضر به تخفیف یا تعدیل شرایط اجاره برای متقاضیان و مستاجران شده‌اند مالکان واحدهای مسکونی بزرگ‌متراژ هستند.

هم‌اکنون انعطاف فصلی اجاره‌بهای مسکن در بازار عرضه این گروه از واحدهای مسکونی علاوه بر آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ، در برخی از فایل‌های اجاره واحدهای مسکونی میان متراژ و کوچک متراژ نیز مشاهده می‌شود؛ اما فراوانی این دسته از آپارتمان‌ها که هم اکنون با تعدیل قیمت یا تسهیل شرایط اجاره همچون سهم بیشتر رهن از اجاره ماهانه به بازار مسکن عرضه شده‌اند معمولا در آپارتمان‌های بزرگ متراژ واقع در مناطق گران‌قیمت پایتخت بیشتر از سایر واحدها وسایر مناطق است.

فعالان بازار اجاره می‌گویند پیش‌بینی می‌شود مطابق با روال معمول هر سال طی روزهای آینده انعطاف فصلی در بازار اجاره در میان واحدهای میان‌متراژ و کوچک‌متراژ واقع در مناطق معمولی شهر تهران نیز افزایش یابد؛ درحال حاضر، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید اجاره‌بهای واحدهای مسکونی کوچک‌متراژ به دلیل استقبال دانشجویان از این واحدها همچنان در سطح نرخ‌های پیشنهادی ماه‌های تابستانی است؛هر چند در این گروه از فایل‌های اجاره نیز مواردی از تعدیل قیمت وشرایط پرداخت اجاره از سوی مالکان به چشم می‌خورد.
 
با این حال، آنچه به‌عنوان مشخصه بازار اجاره مسکن در مهرماه سال 96 قابل ذکر است عرضه کافی و عدم کمبود فایل اجاره در بخش‌های مختلف این بازار است؛ هرچند تحت تاثیر کاهش نرخ سود بانکی هم‌اکنون تمایل موجران به دریافت اجاره ماهانه بیشتر از رهن کامل است اما کماکان در میان فایل‌ها مواردی از واحدهای اجاره‌ای رهن کامل با شرایط قیمتی مناسب به چشم می‌خورد.
 
انعطاف فصلی در بازار اجاره مسکن 

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی