پایان مثبت هفته نیمه تعطیل بورس

شاخص کل بورس تهران معاملات آخرین روز از هفته دوم پاییز را با رشد۷۴ واحدی (معادل ۰۹/ ۰ درصد) به پایان رساند.
روزنامه دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران معاملات آخرین روز از هفته دوم پاییز را با رشد۷۴ واحدی (معادل ۰۹/ ۰ درصد) به پایان رساند.
 
در سه روز کاری ابتدای هفته نماگر اصلی بازار سهام بیش از ۴۶۰واحد از ارتفاع خود را از دست داده بود. هر چند بسیاری از فعالان تالار شیشه‌ای انتظار تداوم رونق معاملات در پاییز را داشتند اما با گذشت ۸ روز معاملاتی همچنان بازار نتوانسته است مطابق انتظارات ظاهر شود. نگرانی‌های سیاسی در پی صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا در کنار ضعف بازارهای جهانی از جمله مهم‌ترین‌ دلایل احتیاط و انتظار معامله‌گران در فضای داد و ستد سهام به شمار می‌رود.
 
در این فضا ضعف تقاضا در معاملات به وضوح مشهود است. البته عرضه چندانی نیز در معاملات به چشم نمی‌خورد. نشانه‌های این موضوع در افت محسوس حجم و ارزش معاملات به خوبی نمایان است. ارزش معاملات خرد سهام در جریان معاملات دیروز به ۱۲۰ میلیارد تومان رسید. البته همچون سه روز معاملاتی قبل بخش عمده‌ای از ارزش معاملات سهام به نماد تازه‌وارد ‌های‌وب اختصاص داشت. با کسر ارزش داد‌و‌ستدهای «های وب»، ارزش معاملات بورس تهران به زحمت به ۹۶ میلیارد تومان می‌رسد.

در این میان انتشار گزارش‌های عملکرد ۶ ماهه شرکت‌ها، نوسان نرخ دلار و وضعیت قیمت‌ها در بازارهای جهانی مواردی هستند که می‌توانند بر روند بورس در روزهای آتی اثر‌گذار باشند. نرخ دلار از ابتدای پاییز تاکنون رشد ۴۲ تومانی معادل ۱/ ۱ درصدی را تجربه کرده است. در عرصه بازارهای جهانی، دیروز بهای هر تن مس به ۶۵۲۵ دلار در هر تن رسید. قیمت روی و سرب نیز به ترتیب ۳۲۹۳ و ۲۵۷۶ دلار در هر تن گزارش شد. گفته می‌شود تعطیلات چین موجب نوسانات محدود در بازارهای جهانی شده است.
 
روز گذشته «آپ» بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه شاخص سهام داشت، گزارش مناسب عملکرد ماهانه شهریور ماه این شرکت ورود نقدینگی به این نماد را رقم زد و به رشد قیمتی این سهم منجر شد.در دو روز کاری ابتدای هفته اما قیمت سهم با افت مواجه شد. دیروز اما قیمت این سهم رشد بیش از ۳/ ۴ درصدی را تجربه کرد و به سقف تاریخی خود نزدیک شد. رسیدن به سطح مزبور پایداری روند رشد قیمتی سهام این نماد را مورد ابهام قرار داده است. پس از «آپ»، نماد معاملاتی مخابرات ایران، ایران‌خودرو و داده گسترعصرنوین بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه شاخص سهام داشتند. در مقابل نماد معاملاتی نفت و گاز تامین، آلومینیوم ایران، گل گهر و فولاد مبارکه مانع از رشد بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی