بازار خودرو توان افزایش قیمت دوباره را دارد؟

در حالی اقتصاد کشور وارد هفتمین ماه از سال 1396 شده است که همچنان به اعتقاد فعالان بازار، برخی از بازارها نتوانستند از رکود خارج شوند و رکود در آن بازارها 4 یا 5 ساله شده است.
خبرآنلاین: در حالی اقتصاد کشور وارد هفتمین ماه از سال 1396 شده است که همچنان به اعتقاد فعالان بازار، برخی از بازارها نتوانستند از رکود خارج شوند و رکود در آن بازارها 4 یا 5 ساله شده است.
 
 بازار خودرو نیز برخلاف این‌که انتظار می‌رفت در فصل دوم سال فضای رونق در آن حس شود، اما بررسی‌ها و گزارش‌ها نشان می‌داد که همچنان مردم روی خوش به بازار خودرو نشان نمی‌دهند.

کارشناسان و تحلیلگران صنعت خودرو، دلیل کاهش تقاضا در بازار خودرو را افت قدرت خرید مردم و افزایش قیمت خودروها می‌دانند و حتی برخی فعالان بازار عنوان می‌کنند هر گونه افزایش قیمت در این بازار، منجر به تعمیق رکود خواهد شد. این در شرایطی است که اخیرا رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو عنوان کرده است که افزایش قیمت صورت گرفته در بازار فولاد موجب شده مشکلات بسیاری در عرصه تولید قطعات خودرو ایجاد شود. به گفته بلال امانی، طی مدت کمتر از چند ماه قیمت فولاد رشدی قابل توجه پیدا کرده که این افزایش 60 تا 70 درصدی موجب می‌شود که قیمت خودروها نیز افزایش پیدا کند.

با این وجود، بررسی وضعیت بازار خودرو در روزهای گذشته حاکی از ثبات قیمت‌ها و آرامش بازار است؛ به طوری که در هفته جاری قیمت خودروهای داخلی در بازار تغییر خاصی نسبت به نرخ این محصولات در هفته گذشته نداشته است.

براساس این گزارش، در حال حاضر در بازار تیبا با قیمت 25 میلیون و 600 هزار تومان، پراید SE111 با قیمت 22 میلیون و 400 هزار تومان و پراید 131 با قیمت 21 میلیون و 300 هزار تومان فروخته می‌شود. همچنین در بازار پژو 405 SLX حدود 31 میلیون و 300 هزار تومان، سمند EF7 حدود 31 میلیون و 900 هزار تومان، پژوپارس سال 37 میلیون تومان، پژو206 تیپ 5 حدود 38 میلیون و 500 هزار تومان است.

در همین حال، رانا با قیمت 34 میلیون و 100 هزار تومان و دنا با قیمت 44 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می‌شود.

بخش اخبار صنعت | مجله اینترنتی پیشرو ماشین


منبع: برترین ها

اطلاعات تماس :

با ما در تماس باشید :

شرکت پیشرو ماشین کیمیا
زنجان- شهرک صنعتی شماره یک

024-32221338

اطلاعات کامل تماس

آمار بازدید سایت

لطفا ابتدا پلاگین آمار بازدیدکنندگان سایت آمار بازدیدکنندگان را فعال نمایید.

نمایش اوقات شرعی